VÄHE KASUTATUD!

Põhiinfo

  • 4K videosalvestus ning 12 megapikslised fotod
  • Integreeritud 3-teljeline kaamera kinnitus
  • Lihtne lennata, intelligentne lennusüsteem
  • Visuaalsed sensorid aitavad vältida takistusi
  • Magneesiumsulamist raam, voolujooneline korpus


DJI Phantom 4 on nutikaim lendav kaamera, mille DJI eales valmistanud on. Phantom 4 on võimeline lendama intelligentselt ühe sõrmeliigutusega, automaatselt luua sujuvaid jälgivaid kaadreid, lennata takistustest üle ja ümber ning palju muud. Lendamine pole eales varem olnud nii lihtne ja lõbus.

Vaata "Karbist välja: DJI Phantom 4 droon" pildiseeriat/lühitutvustust Photopointi ajaveebis »

"On hea näha, et Phantom-seeria ja üldse droonindus on veel kiires arengufaasis, olgu see siis üldine areng kogu sektoril või detaili minnes innovaatika a la põrkumist ärahoidvad sensorid, iga mudel on täna kindlasti tuntav edasihüpe. See on võrreldav nutitelefonide esimeste aastatega, kus iga uus mudel võttis heas mõttes ööune ära. Kindlasti on DJI Phantom 4 puhul tegu suurepärase drooniga ka algajale, just kokkupõrget vältida aitavate sensorite tõttu, aga ka näiteks vanemate mudelite omanikele uuenduseks."
Loe lähemalt droonifotograaf Kaupo Kalda esmamuljeid ning vaata lummavaid aerofotosid Photopointi ajaveebis »

Lennumasin

Revolutsioonilised materjalid ning parendatud paindlikkus
DJI Phantom 4 kere on dsiainitud veel saledamaks ning aerodünaamilisemaks, mistõttu saab sellega lennata kiiremini, tuulepuhangud mõjutavad seda veel vähem ning tulemuseks on veelgi täpsem juhtimine. Sügavalt integreeritud gimbal ning aku uus asukoht parandavad oluliselt Phantom 4 raskuskeset, muutes tasakaalu, paindlikkuse ning täpsuse oluliselt paremale tasemele. Samas on Phantom 4 raam valmistatud magneesiumsulamist, lisades lennumasinale jäikust ning vastupidavust, samal ajal vähendades olulisel määral vibratsiooni.

Mitmed lennurežiimid
Uus Phantom 4 on piisavalt paindlik - vastates erinevate kasutajate vajadustele. Position režiimis saab kasutada satelliitidega ning Vision positioning asukoha määramist; TapFly, ActiceTrack ning Intelligent Flight lennurežiime. Sport režiim lisab paindlikkust ning tõstab maksimumkiiruse 72 km/h peale, samal ajal säilitades GPS ning Vision Position positsioniseerimise. Atti režiimis hoitakse Phantom drooni kõrgus samal tasemel, kuid GPS positsioneerimine lülitatakse välja.

Lenda kaugemale, lenda kauem
Kombineerides üliefektiivsed mootorid suure mahutavusega 5350 mAh liitiumakuga, saavutatakse Phantom 4 drooniga kuni 28 minutiline lennuaeg. Integreeritud toitehaldus, tasakaalustatud laadimine ning nutikas laadimine koos tühjakslaadimise kaitsega tagavad maksimaalse akude vastupidavuse ning eluea. Integreeritud Lightbridge tehnoloogia võimaldab samal ajal lennata Phantom 4 drooniga kuni 5 kilomeetri kaugusele ning samal ajal näha ka 720p HD eelvaadet oma nutiseadmes ning säilitada täiskontroll lennumasina üle.

Vision positsioneerimine

Tunne ja väldi
Me kõik kasutame oma silmi maailma nägemiseks ning interaktsiooniks. Samamoodi on Phantom 4 droonil oma "silmad" ettepoole suunatud Obstacle Sensing System süsteemi näol. See võimaldab normaalrežiimis (ei tööta Sport režiimis) tuvastada lennutrajektoorile jäävat takistust ning seda vältida, jäädes enne takistust ühele kohale hõljuma. TapFly, ActiveTrack ning Smart Return Home režiimis lendab Phantom 4 takistusest mööda või jääb kokkupõrke vältimiseks ühele kohale hõljuma. Lisaks kuvatakse kasutajale hoiatused, et ka piloot oleks nähtavatest takistustest teadlik.
Allapoole suunatud Vision Positioning moodul kasutab kahte kaamerat ning kahte ultraheli sensorit, mis tagavad viis korda täpsema asukoha jälgimise. Kasutades seda siseruumides, on võimalik lennata sama turvaliselt kui GPS rešiimiga õues, kuna droon ei "uju" kohapealt ära.

TapFly
Uues TapFly režiimis piisab Phantom 4 juhtimiseks kõigest tahvelarvuti või nutitelefoni ekraanile vajutamisest. See on eriti kasulik siis, kui juhtkangidega lendamine osutub sinu jaoks esmapilgul liiga keeruliseks või soovid keskenduda kadreerimisele mitte drooni juhtimisele. TapFly režiimis töötavad ka takistusi tuvastavad süsteemid ning tänu sellele suudab Phantom 4 iseseisvalt takistusi vältida. Lisaks saab DJI GO rakenduses ühe nupulevajutusega Phantom 4 stardipaika turvaliselt tagasi tuua, kasutades Smart Return Home funktsiooni.

ActiveTrack
ActiveTrack režiim ühendab endas tubli koguse teadust ning suure koguse ulmet. Vahet pole, kas sa jooksed, suusatad, kihutad autoga või sõidad kanuuga kosest alla - Phantom 4 võtab selles režiimis kasutusele nii subjekti jälgimise, tuvastamise kui takistuste vältimise ning lendab sinuga kaasa. Niimoodi saad sina, sel ajal kui Phantom 4 tiirutab sinu ümber, keskenduda järgmise kärestiku ületamisele või triki tegemisele. Kui ActiveTrack režiimis Phantom 4 drooni lennutrajektoorile mõni takistus peaks ette tulema, hinnatakse edasilendamise võimalusi ning droon kas läheb sellest mööda või jääb ühele kohale hõljuma.

Kaamera

Tipptasemel kaamera
Talleta iga hetke eepilise aerovideona või aerofotona. DJI Phantom 4 kasutab uuendatud kaamerat, mis talletab sinu seiklusi ning mälestusi 12 megapiksliste fotodena või 4K videotena. Videosalvestuseks saab kasutada nii Cinema 4K kui 4K UHD lahutusvõimet kuni 25 kadrit/sek, või hoopis FullHD videoid kuni 120 kaadrit/sek. Tänu parendatud optikale on kaameral asfääriline objektiiv, mille vaateväli 94°, vähendatud moonutused ning veelgi väiksem kromaatiline aberratsioon. Lisaks on objektiivi hüperfokaalne kaugus toodud ühe meetri peale, mistõttu saab drooni kasutada ka kõrgete objektide lähivõteteks.

Professionaalne järeltöötlus
Phantom 4 kaamera toetab kümmet erinevat värviprofiili - alates Vivid profiilist mis tõtstab värviküllasust ja kontrastsust kuni professionaalidele suunatud suure dünaamilise ulatusega Cine-D ning D-Log profiilideni. Viimased on eriti sobivad just suurema järeltöötluse seisukohalt. Tänu Adobe DNG RAW failide toele on ka fotode järeltöötlus tehtud väga paindlikuks, võimaldades Photoshop või Lightroom programmis muuta rohkem kui värvitasakaalu.

Integreeritud gimbal
DJI Phantom 4 kaamera on varustatud uusima stabilisaatorisüsteemiga. Selles on kasutusel U-raami struktuur, mis tagab parema stabilisatsiooni. Gimbal Control Unit vahetab konstantselt andmeid drooni Inertial Measurement Unit süsteemiga ning ka juhtpuldiga, ennetades liikumissuuna muutumisi. Tulemuseks on ülitäpne gimbali juhtimine, jäädes ±0.03° sisse. Kombineerides see kvaliteetse vibratsioonisummutusega - sujuv videosalvestus on tagatud iga ilmaga.

DJI Go

Talleta ning jaga, kasutades DJI Go rakendust. See on loodud DJI Phantom ning Inspire seeria, kuid ka Osmo juhtimiseks. Selle rakenduse kaudu saad DJI seadet juhtida ning ka loodavat sisu teistega jagada. Lihtsalt ühenda seade, käivita tarkvara ning mine.

Reaalajas HD lahutusvõimega eelvaade
Lendamise ajal kuvatakse ühendatud nutiseadmesse 720p HD video reaalajas. Niimoodi tekib lausa tunne, et lendaks ise taeva all. Kõrge lahutusvõime lihtsustab omakorda kadreerimist ning videosalvestust.
See kõik on võimalik tänu parendatud DJI Lightbridge tehnoloogiale, mis võimaldab eelvaadet kuvada kuni 5 kilomeetri kauguselt.

Tõuse õhku/maandu ühe sõrmeliigutusega ning jälgi asukohta
DJI GO rakendusega saab Phantom 4 drooni õhku tõsta ning maandada ühe sõrmeliigutusega. Lisaks saab rakendusega hoida silma peal lennumasina asukohal kaardil ning tuua tagasi stardipaika kasutades Return to Home funktsiooni.

Muud võimalused

Intelligentne asukoha määramine
Phantom 4 kasutab kokku 24 satelliiti samaaegselt, et enda asukohta täpselt ja kiirelt tuvastada. Selleks utiliseeritakse nii GPS kui GLONASS asukoha määramise süsteeme. Tulem - Phantom 4 teab lennu ajal täpselt oma asukohta, kaugust piloodist ning oskab vajadusel ka iseseisvalt maanduda samas kohas kust õhku tõusti.

Automaatne lennulogi
Rakendus salvestab automaatselt kogu lennulogi - selle alla kuuluvad lennuplaanid, lennukestvused, asukohad, kaugused ning kiirused. Kasutaja saab hiljem vaadata täpset lennuinfot, vaadata mis asendis olid juhtpuldi kangid ning vajadusel, probleemi esinemisel kogu infot DJI tugimeeskonnaga jagada.

Tagavarasüsteemid
Nendeks harvadeks juhtudeks, kus kompassilt või sensoritelt tulevad andmed on ebakorrapärased - nendeks juhtudeks on juba ennetavalt Phantom 4 varustatud tagavarasüsteemidega. Kaks kompassi ning kaks IMU süsteemi võimaldab droonil saada infot kahest allikast, võrrelda infot ning sellest lähtuvalt alati õiged otsused teha. Seda ikka selleks, et Phantom 4 vales suunas lendama ei hakkaks või liiga kiirelt maaga kontakti ei looks.

Algaja režiim
Phantom 4 algaja reziim piirab drooni lennukõrguse 30 meetriga ning keelab kaamera kallutamise. Niimoodi saab uus piloot drooni juhtimisega turvaliselt tutvuda. Algaja režiimi välja lülitades on maksimaalne kõrgus algselt piiratud 120 meetriga õhkutõusmise punktist, kuid seda saab tõsta maksimaalse 500 meetri peale. Lisaks saab hiljem muuta ka maksimaalset lennukaugust.

Seadistatav kaugjuhtimispult
DJI Phantom 4 kaugjuhtimispult on varustatud tundlike juhtkangidega ning erinevate juhtnuppudega ning selle tööraadius on kuni 5 kilomeetrit. See teeb drooniga filmimise ja pildistamise pea sama lihtsaks, kui kaamerat enda käes hoides. Sul käeulatuses on eraldi nupud nii fotode tegemiseks kui videote salvestamiseks, võimalus peatada droon autonoomses režiimis ja ka kaamera kalde juhtimise funktsionaalsus. Lisaks on puldil ka kaks nuppu, mille funktsiooni saab kasutaja ise määrata.

Uued propellerid
Phantom 4 kasutab uue kinnitusega propellereid - nüüd piisab nende paigaldamiseks lihtsalt propellerile vajutamisest ning pööramisest - enam ei ole vaja propellereid kinni kruvida.


Lisa arvamus

Märkus: HTML kood ei ole lubatud!
    Halb           Hea

DJI Phantom 4

  • Mudel: DJI Phantom 4
  • Saadavus: 1
  • €1 199.99

  • Maksudeta: €999.99